گلدان فایبرگلاس

خرید گلدان در تهران

خرید گلدان در تهران

قطعاً زندگی ما بدون وجود گیاهان جذابیت کافی ندارد. گیاهان باید در هر خانه و آپارتمانی وجود داشته باشند تا بتوانند حس طبیعت سرزندگی و شادابی را در ما بیدار کنند. اینکه ما بتوانیم از گیاهان مراقبت کنیم و هر روز شاهد طراوت و رشد آنها باشیم، باعث می‌شود که خودمان هم در زندگی انگیزه بیشتری پیدا کنیم و احساس مفید بودن را در خود بیدار کنیم. برای اینکه گل و گیاه ما بیشتر از قبل و بهتر از هر زمان دیگری رشد کند، حتماً باید یک گلدان مناسب داشت. خرید گلدان در تهران یا هر شهر دیگری نیازمند رعایت یک سری نکات است. در واقع شما باید با اطلاعات به سمت انجام این کار بروید تا بتوانید بهترین گلدان‌ها را برای گیاه خود خریداری کنید. ما در این بخش به طور کامل شما را راهنمایی خواهیم کرد.

نکات مهم برای خرید گلدان

زمانی که می‌خواهید به سراغ خرید گلدان در تهران یا هر جای دیگری بروید، باید یک سری نکات و موارد را در نظر بگیرید تا خریدتان عالی‌تر باشد. ما در این قسمت به طور کامل این نکات را به شما توضیح می‌دهیم تا هم یک خرید عالی داشته باشید و هم اینکه در طولانی مدت استفاده خوبی از این گل‌ها داشته باشید.

سایز درست و مناسب

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید، سایز گلدان‌ها است. اگر گلدان‌های خیلی بزرگی انتخاب کنید که از گیاه شما خیلی بزرگتر باشد و نسبت به خاکی که داخل آن قرار گرفته سایز بیشتری داشته باشد، بعد از مدتی متوجه می‌شوید گیاه شما آرام آرام خشک شده و احتمال پوسیدگی ریشه گیاه هم تا حد زیادی بالا می‌رود.

از طرفی اگر گلدانتان خیلی کوچک باشد، یعنی سایز گیاه نسبت به گلدان خیلی بزرگ باشد، باز هم فضای کافی برای رشد ندارد و فضا خیلی تنگ می‌شود. در نتیجه باز گیاه سریعتر خشک می‌شود و همین باعث می‌شود که آبیاری گیاه هم به مشکل بخورد.

در حقیقت ریشه گیاه در این تنگنا دچار مشکل خواهد شد و نمی‌توانید رشد کافی را از آن شاهد باشید. پس بهترین حالت این است که سایز گلدان دقیقاً با سایز گیاه مساوات داشته باشد. در واقع که شما باید قطر دهانه گلدان را اندازه بگیرید و متناسب با آن خرید گلان در تهران را انجام دهید.

اگر می‌خواهید کمی فضا بازتر باشد، گلدان جدید را به گونه‌ای انتخاب کنید که قطر آن به اندازه ۵ الی ۸ سانتی‌متر از گلدان قبلی بیشتر باشد. در چنین حالتی رشد آن سریع‌تر انجام خواهد شد. اگر گیاه شما جزو آن دسته از گیاهانی است که رشد آهسته و کند داد، گلدان شما از لحاظ قطر باید فقط دو الی ۴ سانت از گلدان قبلی بزرگتر باشد.

زهکشی گلدان

برای خرید گلدان در تهران باید به زهکشی هم توجه داشته باشید که یکی از مهم‌ترین نکات برای رشد سالم گیاه است. خیلی از گیاهان خانگی معمولاً نمی‌توانند آب زیاد را دوام بیاورند و مقدار آب زیاد می‌تواند به آنها آسیب وارد کند. از طرفی باید گلدان و خاک به اندازه کافی زهکشی داشته باشد. زهکشی باعث می‌شود که آب اضافی به سمت پایین کشیده شود. در نتیجه خاک پوسیده نخواهد شد و خیلی راحت می‌تواند نفس بکشد. سوراخ‌های ته گلدان در واقع همان محل زهکشی هستند. چنین گلدان‌هایی جریان هوای بیشتری داخل خودشان دارند. از طرفی اگر می‌خواهید که این زهکشی باعث کثیف شدن محیط اطراف نشود، زیر آن یک عدد سینی بگذارید.

گلدانی که منافذ زهکشی نداشته باشد، معمولا برای هیچ نوع گیاهی گزینه مناسبی نیست و فقط می‌توانید به عنوان یک وسیله دکوری از آن استفاده کنید. نکته مهم اینجاست هر گلدانی که دارید را می‌توانید برای افزایش زهکشی آماده کنید. به این صورت که مقدار کمی صدف و سنگریزه داخل خاک آن بریزید که با انجام این کار زهکشی تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند.

جنس مناسب داخل گلدان

گلدان‌ها معمولا از جنس فلز و فایبرگلاس هستند. اگر شما گلدان فایبرگلاس خریداری کنید، از لحاظ رنگ و زیبایی ظاهری تنوع بسیار زیادی را تجربه می‌کنید. از طرفی وزن آنها خیلی سنگین نیست و هزینه خرید هم بالا نخواهد بود. این گلدان‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که معمولاً رطوبت مدت زمان طولانی‌تری داخل آنها نگه داشته می‌شود و در نتیجه میزان آبدهی به گیاه را باید کمتر کنید.

اگر می‌خواهید جابجایی گلدان برایتان راحت باشد، گلدان فلزی بهترین گزینه است. حتی می‌توانید به سراغ گلدان‌های آویز یا معکوس هم بروید. البته که بین همه اینها گلدان‌های فایبرگلاس هم این روزها خیلی بیشتر از قبل رواج پیدا کرده‌اند. معمولاً نقش و نگاری که روی آنها وجود دارد، جذاب‌تر است و خریدشان همیشه توصیه می‌شود.  در مورد گلدان تراکوتا بهتر است خوب دقت کنید و بعد خرید کنید، زیرا محدودیت زیادی دارد. تراکوتا معمولاً برای گیاهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که نیاز به آب در آنها خیلی زیاد نیست. مثلاً برای گیاهان گوشتی ارکیده و کاکتوس بیشتر استفاده می‌شوند.

نگهداری آسان

برای خرید گلدان در تهران حتماً دقت کنید که گلدان شما پروسه نگهداری خیلی سختی نداشته باشد یا نیاز به تمیزکاری مداوم در آن وجود نداشته باشد یا اگر بخواهید آن را تمیز کنید، کارتان خیلی راحت‌تر باشد. اگر می‌خواهید از یک گلدان در طولانی مدت استفاده کنید، معمولاً گلدان فلزی از لحاظ نگهداری بهتر از بقیه موارد است و تمیزکاری آن خیلی راحت است اما اگر گلدان سفالی خریداری کنید، کارتان برای تمیز کاری سخت‌تر است و باید زمان و حوصله بیشتری را خرج کنید.

گلدان‌های سفالی به خاطر اینکه تبخیر آب داخل آنها اتفاق می‌افتد، بعد از مدتی هر چقدر هم که آنها را تمیز نگه دارید، متوجه می‌شوید که در سطح داخلی شان لایه سفید رنگی ایجاد شده است که باید دفعات تمیزکاری خود را افزایش دهید. برای اینکه بتوانید گلدان‌های سفالی را راحت‌تر تمیز کنید، باید سطح داخلی گلدان با اسکاج یا یک وسیله زبر تمیز شود و بعد آنها را داخل محلول سفید کننده و آب به نسبت یک به ۹ قرار دهید و بعد داخل آب داغ بگذارید. همانطور که می‌بینید تمیز کاری آنها سخت‌تر از گلدان‌های دیگر است. پس قبل از خرید حتماً این مسئله را در نظر بگیرید.

سبک و استایل گلدان

گلدان‌ها طرح‌ها و تنوع بسیار زیادی دارند اما خیلی‌ها به این مسئله توجه نمی‌کنند که هر طرحی را نمی‌توانند برای آپارتمان یا منزل خود خریداری کنند و باید گلدانی را انتخاب کنند که قابلیت برقرار کردن ارتباط با آن را داشته باشند. این جزو عوامل مهم خرید گلدان در تهران محسوب می‌شود. شما باید در انتخاب شکل و رنگ دوگان حتماً دقت کنید. اگر می‌خواهید کنتراست ایجاد کنید و یک دکوراسیون تضاد گونه داشته باشید، باید رنگ مخالف گلدان را انتخاب کنید که دکوراسیون خانه را خیلی زیباتر می‌کند اما اگر می‌خواهید هارمونی برقرار کنید، به سراغ رنگ مکمل بروید.

اگر می‌خواهید به این فکر باشید که گلدان را در طولانی مدت استفاده کنید، رنگی را انتخاب کنید که کثیفی خیلی روی آن نشان ندهد. همه این اقدامات به شما کمک می‌کند که در طولانی مدت رضایت بیشتری از خریدتان داشته باشید.

در نظر گرفتن قیمت

بهتر است که از قبل در مورد قیمت گلدان‌ها یک سری اطلاعات کلی داشته باشید و بعد خریدتان را انجام دهید. معمولا اگر می‌خواهید گلدان‌هایی را خریداری کنید که قیمت مقرون به صرفه‌ای داشته باشند، گلدان فلزی را خریداری کنید که قیمت آنها مناسب است. اگر هم می‌خواهید قیمت خیلی پایین‌تر باشد، گلدان کاغذی گزینه مناسبی است اما نکته‌ای وجود دارد، این است که هر سال باید این گلدان‌ها را تعویض کنید و بیشتر از یک سال دوام نمی‌آورد.

خرید از منبع معتبر

برای خرید گلدان در تهران به جایی مراجعه کنید که می‌دانید هم تنوع و کیفیت بالایی دارند و هم اینکه قیمت آنها نسبت به منابع دیگر مقرون به صرفه‌تر است. ما مجموعه خودمان یعنی هانی گل را به شما پیشنهاد می‌کنیم. شما می‌توانید انواع و اقسام گلدان‌های فلزی و فایبرگلاس را داخل مجموعه ما خریداری کنید؛ مخصوصاً اینکه گلدان های فایبرگلاس با تنوع خیلی بالا در هانی گل به فروش می‌رسند و می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
ثبت سفارش باما تماس بگیرید