گلدان معکوس + گیاه فیلودندرون

ایده‌های خلاقانه برای استفاده از گلدان معکوس برای خانه های کوچک

ایده‌های خلاقانه برای استفاده از گلدان معکوس برای خانه های کوچک

بدون شک این روزها گلدان معکوس یکی از بهترین گلدان‌هایی است که می‌توانید برای ایجاد خلاقیت در محیط منزل از آن استفاده کنید. اگر خانه کوچکی دارید، نگران نباشید. خوشبختانه این گلدان‌های وارونه کارتان را راحت‌تر کرده و به شما کمک می‌کنند که یک فضای جذاب و منحصر به فرد بسازید. ما در این مبحث تصمیم گرفتیم که به شما کمک کنیم و یک سری ایده‌های خلاقانه برای استفاده از گلدان معکوس برای خانه‌های کوچک در اختیارتان قرار دهیم تا هم بتوانید فضا را دلبازتر کنید و هم اینکه یک سری نکات اصولی را رعایت کنید که جذابیت محیط افزایش پیدا کند. به احتمال قوی اگر راهکارهای ما را رعایت کنید، همه از شما می‌پرسند که چگونه این ترکیب را ایجاد کرده‌اید.

گلدان معکوس چیست؟

گلدان معکوس که به آن معکوس هم گفته می‌شود، یکی از بهترین گلدان‌هایی است که می‌توانید در خانه استفاده کنید و انرژی مثبت را در محیط جاری نمایید. این گلدان‌ها می‌توانند عاملی برای از بین بردن تنش‌های روزانه شما هم باشند و فواید بسیار زیادی دارند. مثلاً اگر شما از گلدان معکوس استفاده کنید، دیگر مسئله کمبود فضا دغدغه‌تان نخواهد بود. زیرا خیلی راحت می‌توانید آنها را از سقف آویزان کنید و مطمئن باشید که جذابیت بسیار زیادی هم ایجاد می‌کنند و خودشان ظاهر خلاقانه‌ای دارند یا مثلاً اینکه می‌توانید از لحاظ آبیاری گیاه خیال خودتان را راحت‌تر کنید. زیرا مجبور نیستید که مدام به گیاه آب بدهید. فقط کافی است که مخزن این گلدان‌ها را هر دو هفته یک بار پر کنید تا به صورت قطره ای گیاه آبیاری شود که برای سلامت خود گیاه هم اهمیت بسیار زیادی دارد.

ایده‌های خلاقانه برای استفاده از گلدان معکوس در خانه‌های کوچک

چنانچه می‌خواهید به سراغ استفاده از گلدان معکوس بروید و خانه شما خیلی بزرگ نیست، باید یک سری ایده‌های خلاقانه را به کار بگیرید تا هم بتوانید فضا را جذاب‌تر کنید و هم این که از محیط حداکثر استفاده را داشته باشید. با ما همراه باشید تا این ایده‌ها را برایتان توضیح دهیم.

توجه به ترکیب اکسسوری و گلدان

چیزی که برای خانه‌های کوچک اهمیت بسیار زیادی دارد، این است که شما ترکیب اکسسوری با گلدان را به خوبی رعایت کرده باشید. اگر به اکسسوری‌ها علاقه‌مند هستید و  زیاد از این المان در خانه دارید، باید قفسه‌ای در اتاق نشیمن خانه شما وجود داشته باشد که بتوانید وسایل دکوری و گلدان‌های زیبا را روی آن قرار دهید. دقت کنید که رنگ گلدان‌ها با اکسسوری‌ها باید کاملاً همخوانی داشته باشد و هارمونی کافی را به وجود بیاورد که خیلی راحت بتوانید از آنها استفاده کنید. مثلاً شما می‌توانید ۸ عدد گلان کوچک را از سقف آویزان کنید که شکل وارونه و معکوس داشته باشد و از طرفی هم کاملاً با اکسسوری‌های دیگر همخوانی ایجاد کند.

ایجاد یک فضای خنثی

مهم‌ترین مورد از ایده‌های خلاقانه برای استفاده از گلدان‌های وارونه برای خانه‌های کوچک این است که یک فضای خنثی و شسته رفته به وجود بیاورید. آیا علاقه‌مند به فضای یکنواخت هستید؟ فضای خنثی یعنی فضایی که هم به اندازه کافی چیدمان در آن رعایت شده باشد و هم اینکه اغراق شده نباشد. شما می‌توانید به سراغ استفاده از گیاهانی بروید که نیاز به نور زیادی ندارند و آنها را در خانه آویزان کنید. از طرفی اگر بخواهید خنثی بودن فضا را رعایت کنید، گلدان‌های سفید را در فضا به کار بگیرید. گلدان سفید همراه با رنگ سبز گیاهان داخل آن می‌تواند یک فضای جذاب را به وجود بیاورد و باعث شود که همه چیز خیلی نرمال و طبیعی به نظر برسد.

تزیین تراس

از دیگر ایده‌های خلاقانه‌ای که برای استفاده از گلدان معکوس می‌توانید آنها را به کار بگیرید، این است که تراس را هم جزوی از خانه بدانید. گلدان‌های وارونه در تراس می‌توانند فضای بسیار جذابی را ایجاد کنند. چه چیز بهتر از اینکه شما وارد فضایی شوید که می‌دانید از سقف آن گل آویزان است. همین باعث می‌شود که خیلی راحت یک دکوراسیون جدید برای خانه بسازید و فضا را خیلی خاص و منحصر به فرد کنید.

قرار دادن گلدان‌های وارونه کوچک زیر میز

اگر شما کاکتوس یا گیاهانی از این قبیل دارید که نیاز به نور زیادی ندارند، می‌توانید آنها را با گلدان آویز از زیر میز هم آویزان کنید که به شدت محیط را جذاب می‌کند. جالب است بدانید که در خیلی از کافی شاپ‌ها نیز این ایده را به کار می‌گیرند که می‌تواند یک دکوراسیون کاملا منحصر به فرد را ایجاد کند.

آویزان کردن گل بالای میز ناهارخوری

از دیگر ایده‌های خلاقانه‌ای که برای استفاده از گلدان معکوس می‌توانید به کار بگیرید، این است که گل‌ها را بالای میز ناهارخوری آویزان کنید. انجام این کار یک راه عالی برای جذاب‌تر شدن فضای ناهارخوری است. البته اگر میز ناهارخوری شما داخل آشپزخانه است، بهتر است این کار را نکنید، زیرا فضای آشپزخانه به خاطر پخت و پز بیش از حد گرم می‌شود و ممکن است به گیاه آسیب وارد کند اما اگر بیرون از آشپزخانه است و نور مناسب هم دارد، می‌تواند یک ایده کاملاً عالی باشد.

استفاده از گیاهان مختلف داخل گلدان معکوس

گلدان معکوس جزو آن دسته از گلدان‌هایی است که شما می‌توانید گیاهان مختلفی را داخل آن بکارید اما شاید نسبت به گلدان‌های معمولی محدودیت بیشتری برایتان وجود داشته باشد. اگر می‌خواهید یک ایده خلاقانه را به کار بگیرید، توصیه می‌کنیم به سراغ گیاهانی بروید که می‌توانید از میوه آنها مصرف کنید. مثلاً گوجه فرنگی و فلفل یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توانید داخل گلدان بکارید و حداکثر استفاده را داشته باشید.

البته دقت کنید که وزن محصولات هم باید در نظر گرفته شود. مثلاً اگر شما گوجه فرنگی‌های خیلی بزرگی داشته باشید، به خاک و سیم اتصال گلدان فشار وارد می‌کند. پس حتماً این مورد احتیاطی را در نظر بگیرید تا به گیاه آسیب وارد نشود. از طرفی می‌توانید به سراغ استفاده از رزماری و آویشن هم بروید که نه تنها فضا را جذاب می‌کند، بلکه یک فضای معطر و زیبا را به وجود می‌آورد که از هر لحاظ می‌توانید از زیبایی‌های آن لذت ببرید.

علاوه بر گیاهانی که در بالا نام برده شد، می‌توانید برای تنوع بیشتر و خلاقیت بالاتر و برای فضا را منحصر به فرد کرده و از گیاهان زیر هم استفاده کنید که همگی برای کاشت داخل گلدان معکوس گزینه مناسبی هستند:

  • نخل لیندا
  • نخل اریکا
  • نخل شامادورا
  • پتوس
  • برگ انجیری

خرید گلدان معکوس

همه این توصیه‌هایی که در مورد ایده خلاقانه برای استفاده از گلدان معکوس در خانه‌های کوچک در اختیارتان قرار داده شد، اهمیت دارد و باید رعایت شود. اما اینکه شما گلدان معکوس با کیفیت خریداری کنید هم اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. ما در این مبحث به طور کامل برای شما توضیح دادیم که چه ایده‌های خلاقانه‌ای را می‌توانید به کار بگیرید. از طرفی هم برای خرید بهترین گلدان‌ها کافی است که به مجموعه هانی گل مراجعه کنید. گلدان‌های معکوس با طرح‌های متنوع و جذاب در مجموعه ما به فروش می‌رسند و می‌توانید از بین آنها بهترین انتخاب را داشته باشید. کافی است که وارد صفحه اصلی سایت شوید و با خیال راحت از قیمت کاملاً استاندارد خریدتان را انجام دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
ثبت سفارش باما تماس بگیرید