فلاور باکس فلزی در تهران

فلاور باکس فلزی در تهران

فلاور باکس فلزی در تهران

شما می‌توانید انواع و اقسام فلاور باکس‌ها و گلدان‌ها را تهیه کنید و آنها را در منزل یا حتی محیط بیرون از منزل مثل حیاط و تراس استفاده کنید اما اینکه کدام فلاور باکس‌ها کیفیت بالاتری دارند یا چه ویژگی‌هایی برای آنها وجود دارد، جای بحث دارد. خوشبختانه تنوع بسیار زیاد است و شما می‌توانید انواع طرح‌ها و جنس‌ها را روی فلاور باکس‌ها ببینید. فلز جزو موادی است که برای گلدان‌ها از آن استفاده می‌کنند. به خاطر همین فلاور باکس فلزی در تهران هم جزو مواردی است که شاید زیاد مورد توجه قرار گرفته باشد اما بهتر است قبل از هر چیز اصلاً ببینیم این فلاور باکس‌ها چه ویژگی‌هایی دارند یا چه انواعی از آنها وجود دارد تا اگر خواستید آنها را خریداری کنید، با اطلاعات بیشتری این کار را انجام دهید.

فلاور باکس فلزی چیست؟

بهتر است قبل از هر چیز یک توضیح کلی در مورد این گلدان‌ها یا فلاور باکس‌ها داشته باشیم. این‌ باکس‌ها فلزی هستند که در واقع به آنها باکس کشت هم گفته می‌شود. داخل آنها ورق فولادی استفاده شده است. برای اینکه طراحی و اجرای این باکس ها را انجام دهند، معمولاً از ورق سیاه یا ورق گالوانیزه هم استفاده می‌کنند. در بعضی از موارد کمتر ممکن است به سراغ ورق رنگی هم بروند که پایین‌تر راجع به آنها توضیح می‌دهیم. ظاهر این فلاور باکس‌ها شکیل و زیبا است. در نتیجه اگر بخواهید آنها را در منزل استفاده کنید، گزینه خوبی هستند. از لحاظ عایق کاری و زهکشی هم کاملاً مناسب بوده و می‌توانید انواع و اقسام گیاهان را داخل آنها بکارید.

ویژگی‌های فلاور باکس فلزی

اگر قصد خرید فلاور باکس فلزی در تهران را دارید؛ بهتر است در مورد ویژگی‌های آنها اطلاعات داشته باشید. یعنی نوع و ضخامت ورق را بشناسید و بدانید که مشخصات متفاوتی می‌تواند در مورد آنها وجود دارد. سپس ورق مورد استفاده را با توجه به کاربرد و نیازتان انتخاب کنید که در این قسمت به تعدادی از این ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم.

وزن فلاور باکس

اولین ویژگی که باید دقت کنید، وزن فلاور باکس‌های فلزی هستند که تا حد زیادی به نوع ورق به کار گرفته شده، ابعاد باکس و ضخامت آنها بستگی دارد. اگر شما از ورق رنگی استفاده کنید، باید گلدان سنگین‌تری را به خانه ببرید. اگر می‌خواهید یک گلدان خیلی سبک داشته باشید، باید ورق آلومینیوم را انتخاب کنید که البته استفاده از آن خیلی رواج ندارد. چراکه هزینه اجرای آن خیلی بالا است.

طول عمر و مقاومت

در مورد فلاور باکس فلزی در تهران مسئله طول عمر و مقاومت خیلی زیاد مورد بحث قرار می‌گیرد. این موضوع را باید از چند جنبه مختلف بررسی کرد. اگر شما باکس ورق گالوانیزه آلومینیوم رنگی یا استیل داشته باشید، از لحاظ مقاومت مطمئن باشید که کاملاً وضعیت خوبی دارند و در برابر زنگ زدگی هم کاملاً مقاوم هستند اما اگر بخواهید به سراغ فلاور باکسی بروید که ورق سیاه داخل آن استفاده شده، در برابر هوا زدگی مقاومت خوبی ندارد و فقط در یک مورد می‌تواند در برابر زنگ زدگی مقاومت کند و آن هم این است که روی آن ضد زنگ استفاده کند. در غیر این صورت بعد از مدت کوتاهی متوجه می‌شوید که شکل و ظاهر آن تغییر کرده است.

جنبه دیگری که در زمینه مقاومت مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ این است که فلاور باکس بتواند وزن گیاه را تحمل کند و فشار خاک به دیواره‌های آن آسیب وارد نکند. همه ورق‌هایی که پایین‌تر به آنها اشاره می‌کنیم، این مقاومت را دارند اما اگر می‌خواهید این فلاور باکس‌ها را در ارتفاع قرار دهید، مثلاً به سراغ فلاور باکس درختی بروید که ضخامت آنها بیشتر است.

طرح و رنگ فلاور باکس فلزی

در پروسه خرید فلاور باکس فلزی در تهران و رنگ‌های متنوع آنها محدودیتی برایتان وجود ندارد. روش‌های تولیدی مختلفی هستند که از طریق آنها می‌توانید فلاور باکس‌ها را تهیه کنید. مثلاً فلاورباکس کوره‌ای، الکترواستاتیک و دستی در بازار موجود هستند که هر کدام طرح‌های متنوعی را دارند اما تنوع آنها نسبت به خیلی از فلاور باکس‌های پلاستیکی یا فایبرگلاس کمتر است. به خاطر همین اگر طرح متنوع یا خیلی خاص برایتان مهم است، باید گلدانی را بخرید که تلفیقی باشد؛ یعنی مثلا از داخل فلز و از نمای بیرون طرح چوب باشد.

شکل فلاور باکس فلزی

برای خرید فلاور باکس فلزی در تهران از لحاظ شکل نگران نباشید. شما می‌توانید گلدان‌ها را در همه شکل‌های هندسی خریداری کنید. معمولاً اصول ساخت آنها به این صورت است که برشکاری، جوشکاری و خمکاری را روی آنها انجام می‌دهند. در نتیجه می‌توانند تمامی شکل‌های هندسی را روی آن پیاده سازی کنند اما تنوع آنها از لحاظ شکل به اندازه فلاور باکس فایبرگلاس نیست. پس قبل از خرید حتماً این موضوع را در نظر داشته باشید.

نگهداری راحت

از دیگر ویژگی‌هایی که در مورد این فلاورباکس‌ها وجود دارد و باعث می‌شود که خیلی‌ها به سراغ خرید آنها بروند، این است که نگهداری از آن کار سختی نیست. اگر شما فلاور باکس فلزی داشته باشید و رد یا لکی روی آن باقی بماند، خیلی راحت می‌توانید با یک دستمال نم دار یا صابون، آثار کثیفی را پاک کنید. البته بهتر است به سراغ استفاده از مواد پاک کننده اسیدی نروید. زیرا روی آنها خراش ایجاد می‌کند و باعث می‌شود رطوبت به آن ورود پیدا کند و به فلاور باکس آسیب وارد شود.

انواع فلاور باکس فلزی

اگر شما فلاور باکس در منزل داشته باشید، گل کاری برایتان خیلی راحت‌تر است. زیرا معمولاً فلاور باکس‌ها فضای خیلی بزرگی دارند. حتی می‌توانید داخل آنها گیاهانی را بکارید که از محصول آنها هم برداشت کنید اما باید بدانید که انواع فلاور باکس فلزی در تهران که به فروش می‌رسد، شامل کدام موارد می‌شود و چه ویژگی‌هایی دارد:

گلدان فلزی با ورق رنگی

بالاتر به شما گفته شد که ورق رنگی در موارد کمتری برای گلدان‌های فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما به هر حال باید آن را بشناسید. ورق رنگی خودش جزو ورق فولادی محسوب می‌شود که قابلیت ضد رطوبت روی آن وجود دارد. یعنی در انتهای کار یک ورق گالوانیزه با رنگ الکترواستاتیک استفاده می‌کنند تا رطوبت به آن آسیب وارد نکند. همانطور که می‌دانید، گلدان هم خیلی زیاد در معرض رطوبت است. پس باید یک پوشش محافظت کننده روی آن وجود داشته باشد.

از لحاظ کیفیت باید بگوییم که با گلدان‌های با کیفیتی روبرو هستید تا جایی که در خیلی از صنایع مختلف از این ورق‌ها استفاده می‌کنند. در خیلی از کشورهای دیگر هم معمولاً برای فلاور باکس فلزی به سراغ ورق رنگی می‌روند اما نکته‌ای که وجود دارد، این است که این ورق‌ها به خاطر اینکه قیمت بالایی دارند و استفاده از آنها داخل فلاور باکس شاید خیلی مقرون به صرفه نباشد، استفاده از آن در ایران رواج کمتری دارد.

گلدان فلزی با ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه جزو مواردی است که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه‌ترین حالت ممکن برای فلاور باکس فلزی در تهران است. از طرفی ویژگی‌های آن کاملاً قابل توجه است و شما را راضی نگه می‌دارد. مثلاً خاصیت ضد زنگ دارد. در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارد. حتی جالب است بدانید که این ورق‌ها را داخل مااد مذاب غوطه ور می‌کنند و همین باعث می‌شود که در برابر زنگ زدگی و رطوبت هم مقاومت آنها بالا برود. درست است که قیمت آنها مقرون به صرفه است اما نسبت به ورق سیاه قیمت آنها بالاتر است که در ادامه راجع به ورق سیاه هم صحبت می‌کنیم. اگر محلی که قرار است فلاور باکس را در آنجا قرار دهید، رطوبت بسیار زیادی دارد، ورق گالوانیزه بهترین گزینه خواهد بود.

فلاور باکس فلزی با ورق سیاه

این ورق‌ها به عنوان پرکاربردترین ورق برای ساخت فلاور باکس فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ به طوری که برای تانکرسازی، کشتی‌سازی و ساخت لوله به سراغ استفاده از آنها می‌روند. جالب است بدانید که برای خیلی از طراحی‌های دکوراسیون هم از این ورق‌ها استفاده می‌کنند. مثلاً اگر به شاسی کش روف گاردن دقت کرده باشید، متوجه می‌شوید که خیلی از آنها از ورق سیاه ساخته شده‌اند. همه آنها قابلیت مقاومت در برابر زنگ زدگی را ندارند؛ مگر اینکه رنگ کوره‌ای یا رنگ اپوکسی روی آنها کشیده شده باشد که می‌تواند این مقاومت را در آنها به وجود بیاورد.

ورق کورتن

یکی دیگر از انواع ورق‌هایی که در فلاور باکس فلزی در تهران می‌توانید مشاهده کنید، ورق کورتن است. این ورق‌ها ترکیبی از فولاد با عناصر دیگر هستند. عناصر دیگر می‌تواند شامل مس، نیکل یا کروم باشد. به این صورت تولید می‌شوند که اگر آنها را در جای مرطوب قرار دهید، زنگ زدگی به وجود می‌آید. در نتیجه نباید خیلی به دنبال مقاومت در برابر رطوبت در آنها بگردید. مثلاً اگر در مناطق شرجی مثل شمال ایران زندگی می‌کنید، این گلدان‌ها گزینه مناسبی نیستند. زمانی هم که زنگ زدگی اتفاق می‌افتد، کاملا ظاهرشان به هم می‌ریزد و رنگ آنها تبدیل به قهوه‌ای یا نارنجی می‌شود. به خاطر همین باید آنها را در فضای سبز قرار دهید که خیلی رطوبت در انجا وجود ندارد. بنابراین برای طراحی‌های مدرن ورق کورتن بهترین گزینه خواهد بود.

شما می‌توانید بهترین و با کیفیت‌ترین فلاور باکس‌ها و گلدان‌ها را از مجموعه ما یعنی هانی گل تهیه کنید. مطمئن باشید که هم تنوع خیلی بالاست و هم اینکه قیمت‌ها کاملاً استاندارد هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
ثبت سفارش باما تماس بگیرید