مراسم ترحیم جزو مراسم‌های بسیار مهمی است که شما می‌توانید با یک حضور خوب و دلگرم کننده باعث تسلای خاطر افراد و بستگان فرد از دست رفته باشید. پس چه بهتر که در مورد آداب آن اطلاعات داشته باشید. یکی از مهم‌ترین عواملی که شاید خیلی از افراد به آن توجه نکنند، تاج گل ترحیم است. ارائه تاج گل ترحیم به این معناست که شما برای فرد متوفی و خانواده او ارزش بسیار زیادی قائل هستید و می‌خواهید به آنها نشان دهید که در غم‌شان شریک هستید. به همین منظور در این مبحث به طور کامل برایتان توضیح داده می‌شود که ویژگی تاج گل ترحیم خوب چیست تا برای خرید آن دچار مشکل نباشید.

تعریف تاج گل تحریم چیست؟

زمانی که شما به مراسم عزاداری دعوت می‌شوید یا این خبر به گوشتان می‌رسد که فردی فوت کرده، باید در مراسم خاکسپاری یا ترحیم او شرکت کنید؛ این مراسم‌ها در نود درصد خانواده‌ها برگزار می‌شود.  در چنین شرایطی باید با خودتان چیزی یا هدیه‌ای برای تسلی خاطر عزیزان متوفی داشته باشید.

البته این موضوع اجباری نیست اما اگر می‌خواهید در آینده یادآوری کنید که در این مراسم بوده‌اید و به بهترین شکل عرض تسلیت گفته‌اید، بهتر است که اثری از خودتان هم به جای بگذارید. البته از آنجایی که مراسم ختم ناراحتی و غم و غصه است، هدایای دیگری غیر از گل نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد.

به همین خاطر ما توصیه می‌کنیم که اگر می‌خواهید به مودبانه‌ترین شکل ممکن در مراسم حضور پیدا کنید، به سراغ خرید تاج گل ترحیم بروید. تاج گل‌های ترحیم یعنی استفاده از گل‌های مختلف روی یک پایه که هر کدام از آنها نشان دهنده احساسات مختلف شما است و می‌توانید از این طریق همدردی خود را به خانواده فرد متوفی خیلی راحت نشان دهید. تاج گل‌ها رنگ‌ها و شکل‌های متفاوتی دارند که در ادامه راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

ویژگی‌های مربوط به تاج گل تحریم خوب

حال باید بدانید که یک تاج گل تحریم خوب چه ویژگی‌هایی دارد.  تاج گل‌ها متفاوت هستند و طبیعتا هم ویژگی‌های متفاوتی در آنها وجود دارد که در این قسمت به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد:

  • تاج گل‌هایی که در مراسم عزاداری و ترحیم استفاده می‌شود، معمولاً نباید خیلی شکل پیچیده و دیزاین شده‌ای داشته باشند. بهترین حالت این است که تاج گل‌ها شکل ساده‌ای داشته باشند که نشان می‌دهد شما فقط خواستید ابراز محبت و ارادت خود را به خانواده نشان دهید (نه اینکه قصد تجمل گرایی داشته باشید).
  • رنگ‌هایی که در تاج گل استفاده می‌شود؛ رنگ‌های محدودی هستند. در واقع نباید به سراغ رنگ‌های خیلی شاد بروید اما می‌توانید از رنگ‌های خنثی استفاده کنید. مثلاً رنگ سبز، زرد، سفید یا صورتی ملایم جزو بهترین رنگ‌ها هستند.
  • نوع گل‌هایی که در تاج گل استفاده می‌شود هم، می‌تواند نشان دهنده محبت شما به خانواده فرد متوفی باشد. گل‌هایی شامل لیلیوم، داوودی، گلایل، میخک و زنبق بیشتر از همه رواج دارند، ظاهر بسیار خوبی دارند و تاج گل را خیلی شکیل‌تر و زیباتر می‌کند.
  • اگر می‌خواهید تاج گل‌ تزئین شده سفارش دهید، بهتر است که به سراغ استفاده از ربان‌های مشکی بروید.
  • اگر یک تاج گل آبرومندانه و مناسب می‌خواهید، حتماً حواستان باشد که گل‌ها با کیفیت و تازه باشند. اگر گل‌ها حالت پژمرده داشته یا زرد شده باشند یا لکه‌ای روی آنها وجود داشته باشد، خیلی راحت به چشم می‌آید و ممکن است ظاهر کلی کار شما را به هم بریزد.
  • پایه‌ای که برای تاج گل ترحیم استفاده می‌شود هم اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. حتما باید چوب با کیفیت داخل آن استفاده شده باشد تا بتواند خیلی خوب، وزن گل‌ها را دوام بیاورد و دچار شکستگی نشود.
  • از دیگر ویژگی‌هایی که در مورد تاج گل ترحیم خوب وجود دارد، این است که قابلیت ایستایی داشته باشد و خیلی راحت بتوان آن را جابجا کرد. اینگونه جابجایی گل توسط خانواده فرد متوفی هم نیاز به وانت و جابجایی‌های سخت نخواهد داشت.

قیمت تاج گل ترحیم خوب

با وجود توضیحاتی که ارائه دادیم، متوجه شدید زمانی که می‌خواهید تاج گل ترحیم خریداری کنید، باید چه ویژگی‌هایی را مدنظر داشته باشید. حال باید دید که قیمت آنها چگونه تعیین می‌شود. یعنی اگر خواستید به سراغ گل فروشی آنلاین بروید یا اگر حتی خواستید به صورت حضوری گلی را خریداری کنید، بدانید که چه عواملی باعث تغییر قیمت‌ها می‌شود. این عوامل شامل موارد زیر است:

نوع گل

نوع گلی که در تاج گل ترحیم استفاده می‌شود، می‌تواند تفاوت زیادی در قیمت‌ها ایجاد کند. بعضی از گل‌ها خاص‌تر و گرانتر هستند و همین باعث می‌شود که قیمت هم بالا برود.

تعداد گل‌ها

فاکتور مهم دیگری که باید در نظر بگیرید، تعداد شاخه گل‌ها است. همانطور که می‌دانید گل‌ها معمولاً به صورت تکی و جداگانه محاسبه می‌شود. طبیعتاً هر چقدر که تعداد گل‌ها بالاتر باشد و تاج گل حالت فشرده‌تری داشته باشد، قیمت آن هم افزایش پیدا می‌کند. البته به این موضوع هم توجه داشته باشید که تاج گل ترحیم را خیلی شکیل‌تر نشان می‌دهد.

ابعاد و اندازه

تاج گل‌ها خیلی مختلف و متنوع هستند. شما می‌توانید یک تاج گل کوچک یک طبقه داشته باشید یا اینکه تاج گل‌های دو طبقه، سه طبقه تا پنج طبقه را سفارش دهید. در واقع ابعاد آنها از یک تا سه متر موجود هستند. اگر شما تاج گلی را خریداری کنید که ابعاد خیلی بزرگی داشته باشد، طبیعتاً باید هزینه بیشتری را هم برای آن پرداخت کنید.

نوع طراحی و دیزاین

نوع طراحی تاج گل هم تاثیر بسیار زیادی روی هزینه‌های آن دارد. طرح‌ها و سبک‌های مختلفی برای تاج گل‌ها در نظر گرفته می‌شود. تاج گل‌هایی که ساده‌تر هستند، طراحی‌شان متفاوت است. قیمت آنها هم مناسب‌تر و به صرفه‌تر در خواهد آمد.

فصل

فصلی که در آن تاج گل را تهیه می‌کنید، تاثیر بسیار زیادی روی قیمت نهایی دارد. گل‌هایی که مخصوص همان فصل باشند، قطعاً قیمت مناسب‌تری دارد اما اگر می‌خواهید گلی را سفارش دهید که مخصوص آن فصل نیست، به خاطر شرایط سخت پرورش، قیمتش بالاتر خواهد رفت.

در نهایت اگر شما به مجموعه هانی گل مراجعه کنید، می‌توانید تاج گل‌ها را با قیمت کاملا مناسب تهیه کرده و خیالتان راحت باشد که تاج گل‌ها کیفیت بسیار بالایی دارند. تاج‌ گل‌ها تنوع بسیار بالایی دارند و شما می‌توانید از بین آنها به بهترین انتخاب برسید.

جمع‌بندی

ما در این مبحث به طور کامل برایتان توضیح دادیم که باید چه شرایطی را برای خرید تاج گل در نظر بگیرید. یعنی گفته شد که ویژگی تاج گل ترحیم خوب چیست. همچنین گفتیم که قیمت آنها بر چه اساسی مشخص می‌شود. با تمام اطلاعاتی که در این مطلب به دست آوردید، می‌توانید دست به یک خرید عالی و رضایت بخش بزنید. فقط کافی است که از قبل در این زمینه اطلاعات داشته باشید تا خطا و اشتباه صورت نگیرد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
برای سفارش گل باما تماس بگیرید