گلدان معکوس + گیاه پتوس برگ حصیری

زیبایی و کاربرد گلدان معکوس برای کافه رستوران ها

زیبایی و کاربرد گلدان معکوس برای کافه رستوران ها

اگر به دنبال یک گلدان ترند می‌گردید که این روزها بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته باشد، گلدان معکوس را انتخاب کنید. این گلدان‌ها زیبایی ظاهری بسیار زیادی دارند و باعث می‌شوند که دکوراسیون شما کمی خاص و البته عجیب به نظر برسد. به غیر از اینکه می‌توانید از آنها در فضای داخل آپارتمان یا حتی تراس استفاده کنید، برای کافه و رستوران هم گزینه مناسبی هستند. زیبایی شگفت انگیز گیاهانی که داخل گلدان معکوس هستند، قطعاً می‌تواند چشم مشتریان و افراد داخل کافه رستوران را به خودش جلب کند که در ادامه راجع به زیبایی و کاربرد آنها در این فضا اطلاعات بیشتری را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

فواید استفاده از گلدان معکوس در کافه و رستوران

در این قسمت به صورت مشخص راجع به استفاده از این گلدان‌ها در فضای کافه و رستوران صحبت می‌کنیم تا یک تصمیم قطعی بگیرید و مطمئن شوید که می‌خواهید از این گلدان‌ها در این فضا استفاده کنید یا خیر.

ظاهر خلاقانه، جدید و زیبا

چه چیز بهتر از اینکه شما با دیگر دوستانتان در حوزه کافه و رستوران متفاوت باشید. اولین چیزی که افراد در این حوزه به آن توجه می‌کنند، دیزاین فضا است. بسیار مهم است که دیزاین شما خاص و منحصر به فرد باشد. چه بهتر که بخواهید طبیعت را وارد محیط کنید. قطعاً استفاده از گلدان معکوس روی سقف کافه و رستوران یکی از جذاب‌ترین و جدیدترین اقداماتی است که می‌توانید انجام دهید؛ انگار که افراد داخل یک فضای سبز خیلی بزرگ نشسته‌اند. البته دقت کنید که سقف به اندازه کافی ظرفیت نگهداری گل و گیاه را داشته باشد تا شما بتوانید جلوه زیبایی را به محیط ببخشید.

گلدان‌های وارونه ظاهر جدید و منحصر به فردی را در محیط ایجاد می‌کنند و باعث می‌شوند که شما از کلیشه‌ها دور باشید و یک فضای جذابی را به وجود بیاورید. همچنین می‌توانید از پنجره کافی استفاده کنید و چند گلدان معکوس هم زیر پنجره کافه قرار دهید. البته به شرطی که گیاهانی را انتخاب کنید که نیاز به نور مستقیم و زیادی ندارند. حتی می‌توانید از آنها روی پیشخوان کافه به صورت آویز استفاده کنید یا اینکه یک گلدان آویز بالای میز ناهارخوری قرار دهید که می‌تواند فضای بسیار جذابی را ایجاد کند. البته مراقب باشید که در بکار بردن این ایده خیلی زیاده‌روی نکنید، زیرا ممکن است تاثیر عکس بگذارد.

آبیاری خودکار

شما می‌توانید یک گلدان معمولی خریداری کنید یا گلدانی را برای کافه رستوران خود انتخاب کنید که آبیاری خودکار در آن وجود داشته باشد. گلدان معکوس‌ که یک مخزن کنار آن قرار گرفته، کار شما را خیلی راحت‌تر می‌کند. معمولاً در کافه و رستوران خیلی بزرگ؛ مسئولیت و اقدامات زیادی وجود دارد که افراد باید به آن رسیدگی کنند. در نتیجه ممکن است به هر دلیلی آبیاری گیاهان فراموش شود. اینکه شما یک گیاه خشک و پژمرده در فضای رستوران داشته باشید، قطعاً جذابیت ظاهری زیادی نخواهد داشت. اگر گلدان معکوس خریداری کنید، بخاطر مخزن آبی که کنار گلدان تعبیه شده است، می‌توانید هر یک یا دو هفته یک بار آن را پر کنید تا آب به صورت قطره‌ای به گیاه وارد شود و همیشه گیاهتان سرحال و شاداب و سالم بماند.

کمتر اشغال کردن فضا

از دیگر مزایایی که در کاشت گلدان معکوس در فضای کافه و رستوران وجود دارد، این است که فضا را کمتر اشغال می‌کند. قطعاً شما گزینه‌های زیادی برای قرار دادن اکسسوری‌ها در فضای کافه و رستوران دارید اما اگر به سراغ گلدان معکوس بروید؛ فضای کمتری را اشغال می‌کنید و همین باعث می‌شود که رفت و آمد افراد خیلی راحت‌تر باشد. زیرا برای قرار دادن لوازمی که روی میز وجود دارد و سرو ناهار، شام و صبحانه حتماً چیزهای زیادی روی میز وجود دارد؛ پس چه بهتر که گلدان طبیعی را روی میز قرار ندهید و به جای این کار، آن را از روی سقف آویزان کنید تا هم نمادی از طبیعت را در فضای کافه و رستوران داشته باشید و هم اینکه فضای زیادی اشغال نشود و مشتری احساس کلافگی و شلوغی بیش از حد نداشته باشد.

چگونگی استفاده از گلدان معکوس در فضای کافه و رستوران

بالاتر متوجه شدید که استفاده از این مدل گلدان در این فضا می‌تواند چه مزایایی داشته باشد اما سوال اینجاست که چگونه باید از آن استفاده کرد؟ یک مخزن آب بالای گلدان قرار گرفته که به این صورت شما می‌توانید داخل آن را از آب پر کنید تا خاک به آرامی مرطوب شود و به خاک برسد. طراحی این گلدان‌ها به گونه‌ای انجام شده که خاک از داخل آن بیرون نخواهد ریخت و هیچ نگرانی برای این موضوع وجود نخواهد داشت. زیرا یک فیلتر محکم روی آن قرار گرفته که از ریختن خاک جلوگیری می‌کند و ریشه‌ها و ساقه‌ها محکم سر جای خودشان قرار می‌گیرند. از طرفی خیالتان راحت است که میزان آب موجود در مخزن چقدر است و چقدر طول می‌کشد تا آب گیاه تمام شود.

نصب این گلدان‌ها روی سقف کار سختی نیست اما به خاطر اینکه تمامی نکات ایمنی رعایت شود، ما توصیه می‌کنیم نصب گلدان معکوس را به کسی بسپارید که در این زمینه تخصص دارد. معمولاً برای نصب آنها از پیچ، رول پلاک و کابل مخصوص آویز استفاده می‌کنند تا نصب گلدان داخل ارتفاع خیلی راحت انجام شود. طراحی این گلدان‌ها به گونه‌ای انجام می‌شود که بعد از مدتی که گیاه را می‌کارید، از قسمت پایین رشد می‌کند و همین باعث می‌شود که زیبایی خاص و منحصر به فردی را به وجود بیاورد. ما توصیه می‌کنیم در انتخاب وزن گلدان خیلی دقت کنید تا فشار بیش از حدی به سقف وارد نشود. شما می‌توانید از گلدان معکوس پلاستیکی یا سرامیکی استفاده کنید اما اگر می‌خواهید فشار را کاهش دهید، گلدان پلاستیکی گزینه مناسبی است. زیرا گلدان‌های سرامیکی وزن خیلی بالایی دارند و اگر بخواهید به تعداد زیاد از آنها استفاده کنید، مشکل ساز خواهند بود.

گیاهان مناسب برای پرورش داخل گلدان معکوس

اگر می‌خواهید گلدان معکوس را در فضای کافه و رستوران استفاده کنید، باید بدانید که چه گیاهانی برای پرورش آنها در این فضا گزینه مناسبی است. معمولاً شما می‌توانید گیاهانی مانند گوجه فرنگی، انواع فلفل، بامیه و انواع لوبیاها را داخل این گلدان‌ها بکارید که توجه مشتریان را خیلی جلب می‌کند و می‌تواند نمادی از این موضوع باشد که محصولاتی که استفاده می‌کنید‌، کاملاً ارگانیک هستند اما غیر از آن می‌توانید از گیاهان زینتی دیگری هم استفاده کنید که شامل موارد زیر هستند و برای این گلدان‌ها بسیار گزینه عالی خواهند بود:

  • نخل لیندا
  • نخل اریکا
  • نخل شامادورا
  • پتوس
  • برگ انجیری

خرید گلدان معکوس

چنانچه قصد خرید گلدان معکوس را دارید، این کار را از جایی انجام دهید که می‌دانید حداکثر تنوع را دارند و می‌توانید یک انتخاب عالی با قیمت مناسب از آنها داشته باشید. ما مجموعه هانی گل را به شما پیشنهاد می‌کنیم. وقتی وارد صفحه اصلی سایت شوید، گزینه‌های مختلفی از این گلدان‌ها را می‌بینید که هر کدام جذابیت ظاهری خودشان را دارند. از طرفی کیفیت آنها کاملاً بالاست و می‌توانید متناسب با دیزاین کافه و رستوران یکی از بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنید. مهم‌تر از همه اینکه قیمتشان کاملاً مناسب است و با ثبت سفارش اینترنتی می‌توانید گلدان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تحویل بگیرید. گلدان‌های هانی گل بالاترین سطح کیفیت را دارند و در طولانی مدت برایتان عالی کار می‌کنند، مقاومت آنها بسیار بالا است و متناسب با رنگ، تم و دیزاینی که در نظر گرفته‌اید، می‌توانید یکی از گلدان‌های مورد علاقه‌تان را خیلی راحت از داخل سایت پیدا کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
ثبت سفارش باما تماس بگیرید